fbpx

Altcoin Boğası Ne Zaman Geliyor?

altcoin boğası ne zaman geliyor. altcoinler ne zaman yükselir

Bir Sonraki Altcoin Boğası Ne Zaman

Bitcoin’e yatırım yapanlar miktarını artırmak için Bitcoin’e nazaran daha hızlı yükselen altcoin’leri bulmaya çalışır. Hatta bazı yatırımcılar direkt altcoin’e yatırım yapmayı tercih ederler. Ancak altcoin’lerin ne zaman sahneye çıkacağını kestirmek çok zordur.

Altcoin’ler ne zaman yükselir?

Bu soruya geçmişte yaşanan tecrübelerimizle cevap verebiliriz. Piyasaya yatırımcı girişinin olması öncelikli şartımız. Piyasada yön tayin edici coinin Bitcoin‘dir. Piyasaya yatırım yapanların artması için öncelikle Bitcoin fiyatının FOMO’ya sebep olması ve kripto paranın geleceğine inananların artması gerekmekte. Son yaşanan 2017 Aralık-2018 Ocak altcoinler boğasının oluşumunda hepinizin bildiği gibi Bitcoin’in 3.000$’dan 20.000$’a yükselişinin büyük etkisi olmuştu. Devamında altcoinlerle tanışan yatırımcılar yatırımlarını altcoinlere kaydırmış ve büyük bir yükselişle karşı karşıya kalmıştık.

Geçen süreç içerisinde birçok analistin beklentisinin aksine Bitcoin 3.000$ seviyelerine gerilemiş ve piyasaya olan inanç zedelenmişti. Bu seviyelerde 3 ay kadar yeniden toparlanma süreci yaşayan Bitcoin, tekrar yükselişe başladığında eskiden olduğu gibi yine parabolik yükselişler ve sert düzeltmeler yapınca yükseliş sürecini kaçıranların gözü eskiden olduğu gibi altcoinlere yöneldi. Bu dönemde genel bir yükselişin yanında münferit olarak ciddi yükselişler gösteren altcoinler olsa da piyasayı memnun eden bir altcoin boğa süreci yaşayamadık. Bunun sebeplerini “altcoin fiyatları neden artmıyor” adlı ses kaydımızda daha önce anlatmıştım.

Kripto piyasasının dinamiklerinin sürekli değiştiği günümüzde eski trecrübelerimiz bize yol gösterse de yeni dönemin dinamiklerine bir an önce adapte olmak zorundayız.

Tüm bu anlatımlarımdan sonra sorumuzun cevabı için şahsi fikrimi beyan edeyim.

Global bir FOMO’nun oluşması için Bitcoin fiyatının çok daha fazla yükselmesi gerektiğini düşünüyorum. Piyasaya dikkatleri çekecek fiyatın da eski zirvenin üstünde bir yerlerde olacağını düşünüyorum. Yani kısacası Bitcoin 20.000$’ın üzerine çıkmadan altcoinlerde alışageldiğimiz büyük bir boğa sezonunun olacağını söylemek en azından eski zirveleri tekrar görebileceğini söylemek oldukça zor.

2021’de Altcoin Boğası görebiliriz

Coronavirüsle beraber kağıt paraların ve kredi kartlarının yerine artık temassız şekilde ve steril ödeme yöntemleri konuşulmaya başlanınca Bitcoin yeniden gündeme oturmaya başladı. Kriptoparalar için en önemli sınavlardan biri olabilecek bu değişim ve dönüşüm döneminde önce Bitcoin’de daha sonra da altcoinlerde bu boğa yükselişini görmemiz çok uzak bir olasılık değil. Finansal piyasaların ardından reel piyasaların da büyük zarar görmesinin ardından insanlık karşılıksız ve sınırsız para basmanın sorunları çözmeye bir faydası olmadığını görecektir. Bunun yerine arzı sınırlı, denetimi kuvvetli bir paraya yani Bitcoinde veya farklı kriptoparalarda ama en genelde blockchain üzerinde çözümler aramaya yönelecektir. İşte bu nedenle 2021 yılında beklenen altcoin boğasının geleceğini yani eski zirvelerin çok üstüne çıkabileceklerini düşünüyorum.

Ne zaman neyin gerçekleşebileceğini elbette ki öngörmek çok zor. Bizler sadece fikirlerimizi dile getiririz ancak önemli olan her şarta adapte olup bize kazandıran stratejiden vazgeçmemektir. Tabi eğer kazandıran bir stratejiniz varsa.

Altcoinrookie
Gündem ve “Altcoin Boğası Ne Zaman Geliyor?” konusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazarın diğer paylaşımlarına göz atabilirsiniz.
Twitter Hesabı
Hazırladğı İçerikler