fbpx

Altcoin Fiyatları Neden Artmıyor?

altcoin fiyatları neden artmıyor. altcoinler neden düşüyor

Altcoin Fiyatlarının Artmamasının Sebepleri

Bitcoin kripto piyasasına yön veren en büyük coin. Genelde bitcoin yükselişinden sonra kazanılan hacmin önce bilinen büyük altcoinlere geçmesi, sonrasında ise shitcoin diye tabir ettiğimiz coinlere geçmesiyle fiyatlarda sırayla yükselmeler görürüz.

Mart 2019- Haziran 2019 arasında bitcoinin 3500$’lardan 14.000$’lara çıkışında altcoinlerde yine yükseliş görmüştük ancak bunlar hem yatırımcıları tatmin eden yükselişler olmadı, hem de büyük altcoinlerin eskiden olduğu gibi fazlaca değer katlamasını sağlayamadı. Peki bunun sebebi ne yani altcoinler neden yükselmiyor?

Bunun sebeplerini bir kaç maddede toplayabiliriz
1.si eskiden altcoin sayısı sınırlıyken artık ethereum gibi platform coinlerin ağında yer alan tokenların çok fazla olması nedeniyle piyasada çok fazla altcoin oluştu. Bu da hacmin dağılmasına ve yatırımcıların çok farklı coinlere yönelmesine neden oluyor.
2.si büyük borsaların başı çektiği IEO olarak nitelendirilen coinlerin tam bitcoin yükselişi esnasında ortaya çıkmış olması ve borsaların desteği ve hatta manipülasyonuyla bu coinlerin fazla ön plana çıkarılması da büyük coinlere olan iştahı azalttı.
3. olarak kripto piyasasında yaşanan ağır ayı sezonunun yani coinlerin %90’ların üzerinde değer kaybetmesinin piyasaya olan güveni azaltması ve risk algısının çok fazla yatırımcıyı piyasaya çekmekte zorlanması
4. sü de spot işlemlerin yerine future ve marjin işlemlerin hacminin artması ve yatırımcının bu alana yönelmesi de fiyatların sabit bir kanalda seyretmesine neden oluyor.

Kripto piyasalarının doğasında parabolik olarak tabir ettiğimiz sert yükselişler elbette ki var ve tahminimce bunları tekrar yaşayacağız.
Peki ne zaman diye sorarsanız bunun için ayrıca bir değerlendirme yapıp yayınlamak istiyorum.

Altcoinrookie
Gündem ve “Altcoin Fiyatları Neden Artmıyor?” konusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazarın diğer paylaşımlarına göz atabilirsiniz.
Twitter Hesabı
Hazırladğı İçerikler