fbpx

Bitcoin Milyonerleri: Charlie Shrem

Bitcoin Milyonerleri: Charlie Shrem 1989 yılında doğmuştur. Üniversitenin son sınıfında Bitcoin’le tanışmış ve ilk yatırımını sadece 5$’ken yapmaya başlamıştır.

Bitcoin’le erken tanışması onu yıllar sonra Bitcoin zengini yapmamış çünkü bilgisayarı çökmüş ve hesabına erişimini kaybetmiştir. Charlie, 5$’dan almaya başladığı tüm Bitcoin’lerini kaybedince yatırım yapmaktan vazgeçmemiş ve bundan ders çıkararak o zamanın zor olan Bitcoin alışverişlerini kolaylaştıracak BitInstant adlı bir kripto para borsası kurmuştur. Kurduktan iki ay sonra şimdilerin Bitcoin Cash sempatizanı Roger Ver, Charlie’nin borsasına 25.000$ yatırım yapmıştır. Facebook’un fikir babası olarak tanınan Winklevoss kardeşler de bu borsaya yatırım yapan kişiler arasındadır.

Silkroad Olayı

Bitcoin‘in fiyatı yükseldikçe borsanın popülerliği artmış, yarım milyon doların üzerinde mal varlığına sahip olan Charlie’nin hayatı Silkroad olayı ile altüst olmuştur. Charlie’nin Silkroad adı verilen yasa dışı ürünlerin Bitcoin ile satışı yapılan pazarla ilişkisine yönelik iddialar ortaya atılmış ve bunun sonucunda Charlie suçlu bulunarak tutuklanmıştır.

Bitcoin.com‘un verilerine göre tüm dünyada Bitcoin ticaretinin %30’u o dönem BitInstant borsası üzerinden gerçekleşmiştir. Benzer bir durum günümüzdeki popüler borsalarının da başına gelebilir. Eğer yatırımızı kaybetme riskini göze alamıyorsanız borsada çok fazla para tutmamaya özen göstermelisiniz.

Eren Caner
Bitcoin milyonerleri konusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazarın diğer paylaşımlarına göz atabilirsiniz.
Twitter Hesabı
Kripto Sözlük Youtube Kanalı
Hazırladğı İçerikler