fbpx

Neden Kripto Para Cüzdanı?

Kripto Para Cüzdanlarının Önemi

Kripto para cüzdanları oldukça geniş kapsamlı bir konudur. Bitcoin, Ethereum veya herhangi bir Altcoin ile ticaret yapan herkesin kripto para cüzdanına ihtiyacı olabilir.

Bu tür cüzdanlar borsa cüzdanlarına nazaran daha güvenlidir. Çünkü kontrol tamamen bizim elimizdedir. Genellikle bir coin‘i ilk defa satın aldığımız yer bir kripto borsası olmuştur ve borsalarda kontrol tamamen bizim elimizde değildir. Genellikle bir şifre ve eğer aktif hale getirmişsek iki faktörlü kimlik koruma ile hesabımıza giriş yaparız, fonlarımızı yönetir, alım satım yapar ve koinlerimizi istediğimiz hesaba gönderebiliriz. Kullanımı kolaydır. Ancak, borsalar şüpheli hareketler tespit ettiğinde veya siber saldırıya uğradığında güvenlik sebebiyle kullanıcı hesaplarını dondurma hakkına sahiptir. Ayrıca borsalar belirli periyotlarda bakıma girebilir ve bu bakımlarda da hesaplara ulaşmak mümkün olamayabilir. Bunlara ek olarak, eğer ek güvenlik önlemleri alınmazsa borsalardaki yatırımlar tek bir şifre ile korunuyor olacak.

Bu nedenler koinlerimizin sadece alım satım işlemlerini yapacağımız kadarını borsanın cüzdanında tutmak daha akıllıca olur. Yatırım olarak saklayacağımız kısmını ise kontrolün tamamen kendi elimizde olduğu, kripto para cüzdanlarında saklamak daha güvenlidir.

Geronimo
Kripto para cüzdanları ve “Neden Kripto Para Cüzdanı?” konusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazarın diğer paylaşımlarına göz atabilirsiniz.
Twitter Hesabı
Hazırladğı İçerikler