fbpx

PayPal, Bitcoin’e Kapılarını Açtı

patpal ve kripto para

Popüler ödeme devi olan PayPal’ın kripto paralarla ilgili çalışmalar yaptığı biliniyordu. Geliştirme ve hazırlıklar sonucunda PayPal, kripto para alım ve satım hizmetini kullanıcılarına sunmaya hazır.

Reuters kaynaklı habere göre ABD’de başlaması beklenen bu servisin, müşterilerine Paypal cüzdanlarını kullanarak kripto varlık alıp satmasına ve saklamasına olanak sağlayacağı açıklandı. PayPal başlangıçta Bitcoin, ETH, LTC, ve Bitcoin Cash ile bu hizmeti sunacak.

Kripto paralar sadece alım satım ve saklama amacıyla değil, PayPal’ın geniş alışveriş ağında da kullanılabilecek. Reuters bu konu için şu yorumu yapıyor; “Kripto paralar dalgalanma eğiliminde oldukları için alışveriş yapanlara ve satıcılara daha az çekici gelebilir. Eğer kripto paralar ana ödeme sistemlerinden daha hızlı ve daha az maliyetli olmayı başarabilirse o zaman alışveriş için de en önemli araçlardan biri olur.”

Merkezi California’da bulunan PayPal şirketinin dünya çapında 346 milyon aktif hesabı bulunuyor ve ikinci çeyrekte şirket üzerinden 222 milyar dolarlık ödeme gerçekleştirilmiş.

Paypal’ın bu dev ekonomi ve kullanıcı kitlesi sayesinde dünya çapında kripto paralara ilginin artacağı bekleniyor.

Kris Waters
Gündem ve “Paypal, Bitcoin’e Kapılarını Açtı” konusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazarın diğer paylaşımlarına göz atabilirsiniz.
Twitter Hesabı
Hazırladğı İçerikler