fbpx

RedFOX Labs (RFOX) Projesi Nedir?

red fox labs nedir

RedFOX Labs kendisini “Güneydoğu Asya’nın ilk blockchain girişim kurucusu” olarak tanımlıyor.

Proje; Güneydoğu Asya’nın gelişmekte olan pazarlarında ileri teknoloji şirketleri kurarak ve hayata geçirerek, yenilikçi ve ölçeklenebilir blockchain çözümleri oluşturmayı amaçlıyor.

Proje Neler Yapıyor?

Yenilik

Son derece ölçeklenebilir ve yenilikçi ürünler ve çözümler oluşturmak için en son teknoloji ürünler/fikirler  kullanılıyor.

Kuluçka Dönemi

Kendilerine has inkübatör modelleri ile sıfırdan pazar lideri olmaya giden yolda, amaca yönelik oluşturulmuş uygulamalar sunuluyor.

Entegrasyon

Baştan sona destek, iş birliği ve taahhütleri gerçekleştirebilmek için sektör uzmanlarıyla ortaklıklar yapılıyor.

Teknoloji

Biraz da teknolojisinden bahsedelim.

Burada 4 başlık söz konusu:

1.Yapay Zekâ

Müşteri deneyimlerini iyileştirme, iş operasyonlarını kolaylaştırma, 7/24 destek sağlama ve maliyet verimliliğini artırma gibi hedefler mevcut.

2.Blockchain

Siber güvenliği artırma, operasyonel maliyetleri azaltma, hızı ve verimliliği artırma, şeffaflık sağlama ve değiştirilemez veriler oluşturma hedefleri var.

3.Artırılmış ve Sanal Gerçeklik

Akılda kalıcı deneyimler yaratma, eğitim ve öğretimi güçlendirme, eğlence ve oyunu yeniden tanımlama, pazarlama ve marka etkileşimini yükseltme gibi amaçlar söz konusu.

4.Nesnelerin İnterneti

Burada da karar vermeyi geliştirme, veri toplamayı iyileştirme, zaman ve para tasarrufu sağlama ve gecikmeyi azaltma gibi hedefler var.

Takım

Biraz da takımdan bahsedelim.

Ekibin tanıtıldığı sayfaya gittiğimde karşıma çıkan söz oldukça hoşuma gitti:

“Liderler, çalışanların ihtiyaçları olduğu için değil, özel bir şeyin parçası oldukları için işe gelmelerini ister.”

Bu düşünceyi gerçekten hayata geçirebilmişlerse projenin çok iyi yerlere gelebileceğini söylemek mümkün.

Twitter’da Bitcoin Benny (@bennydoda01) olarak bilinen Ben Fairbank RedFox kurucusu ve CEO’su.

Ben; Virgin, Ooredoo ve Grab gibi küresel markalar için C-Level olarak çalışmanın yanı sıra, 10’dan fazla ülkede CEO, merkezi borsa, start-up ve kültürel değişim yönetimi konularda uzman olarak çalışmış.

Kendisi aynı zamanda Komodo’nun da danışmanlarından…

Diğer isim Glen Pearce. Kurucu ortak ve CSO.

Glen, 15 yıldan fazla bir süredir uluslararası deneyime sahip bir pazarlama ve satış uzmanı olarak çalışmasının yanı sıra hem finans hem de ticaret alanlarında uzman.

Kendisi aynı zamanda Güneydoğu Asya’ya hâkim ve bu bilgisiyle RedFOX’un başlattığı şirketler ve geliştirdiği ürünler için oldukça etkili bakış açısına sahip.

Projenin 5 tane danışmanı var. Bunların içinde belki de en dikkat çekeni Komodo projesinin kurucusu James Lee. 2013 yılından beri blockchain’le ilgili çalışmaları var. Atomicswap gibi çeşitli yeniliklerin de öncülerinden.

Ekip hakkında detaylı bilgiye RedFOX Labs’ın web sitesinden erişebilirsiniz.

NFT

Son olarak bu serinin esas konusu olan NFT’lerden bahsedelim, RedFOX’un NFT sisteminden…

RedFOX’un Oyunlar başlığının altında KOGs sistemi yer alıyor. KOGs, Keys to Other Games adı verilen NFT’ler (Non-Fungible Tokens) tarafından desteklenen bir oyun platformu ve ekosistemi.

KOGs ile birden fazla oyun arasında seviyelerin, silahların ve karakterlerin (görünüm) kilidini açmak mümkün. Ayrıca oyunlara erken erişim sağlamak ve turnuvalara giriş için yine NFT’ler kullanılacak.

Red Fox’un yan kuruluşu olan RFOX Games, kısa süre önce KOGs on WAX projesini duyurdu. KOGs NFT satışı Atomichub’da yapıldı ve 3 saat içinde yaklaşık 160.000 USD değerinde NFT satın alındı.

Ürünler 11 Ağustas’tan beri Kogsunpack isimli web sitesinde satışta.

Projenin NFT’lerle ilgili haberlerini inceleyebilirsiniz.

Proje hakkındaki görüşüm olumlu fakat bu, fiyat hareketlerinden bağımsızdır.

RFOX Detaylar


RFOX Nereden Satın Alınır?

RFOX Satın Al

Barış KARDEŞ
NFT ve “RedFOX Labs (RFOX) Projesi Nedir?” konusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazarın diğer paylaşımlarına göz atabilirsiniz.
Twitter Hesabı
Hazırladğı İçerikler