fbpx

REVV Token Nedir?

revv token nedir

REVV token; blockchain destekli motor sporu oyunlarında satın alma, kullanıcılara çeşitli kazançlar sağlama gibi özellikleri olan bir kriptopara projesidir. Anlayacağınız üzere REVV bir utility token’dır.

Desteklenen Oyunlar

Şimdi sistemin desteklediği iki oyundan bahsedeyim. Birincisi F1 Delta Time

1. F1® Delta Time

Formula 1’in resmi blockchain tabanlı oyunu. 28 Kasım 2019’da NFT satışı yaptılar ve yaklaşık 560 Ethereum, artı 355 bin ABD doları gelir elde ettiler.

2. MotoGP ™

İkincisi ise MotoGP. Strateji ve yönetimi motosiklet yarışının coşkulu heyecanıyla birleştiren yine blockchain tabanlı bir oyun.

Animoca Brands (Web Sitesi)

Bu iki oyunun, REVV token’ın ve çok daha fazlasının arkasında ise Animoca Brands şirketi yer alıyor ki bahsetmeden geçemem; çünkü bu şirket REVV token’a bakışınızı olumlu yönde etkileyebilir.

Animoca Brands; Sandbox, Crazy Kings ve Crazy Defence Heroes gibi oyunların yanı sıra Formula 1, Garfield, Snoopy, Thomas & Friends, Ever After High ve Doraemon gibi popüler ürünler de dahil olmak üzere geniş bir mobil ürün portföyü geliştirmek ve yayınlamak için oyunlaştırma, blockchain ve yapay zekâ teknolojilerinden yararlanıyor .

Animoca Brands’in blockchain yatırımları ve ortaklık portföyü arasında Lucid Sight, Dapper Labs, piyasada işlem yapan çoğu arkadaşın bildiği WAX, Harmony ve Decentraland yer alıyor.

Burada da küçük bir parantez açayım; Lucid Sight, Nisan 2019’da “blockchain oyunlarını geleneksel platformlara taşımak” için 6 milyon dolar fon topladı.

Dapper Labs ise CryptoKitties’i yaratan ekip ve 2018’de aralarında Google ve Samsung gibi devler tarafından yönetilen risk sermayesi firmalarının da bulunduğu bir gruptan 15 milyon dolarlık fon topladı.

Şirketin Hong Kong, Kanada, Finlandiya ve Arjantin’de merkezleri var.

Misyonları ise mobil, blockchain ve yapay zekâ teknolojilerini kullanarak uygulamaların eğlenceli ve ilgi çekici olmasını sağlamak. Bunu da oyun ve oyunlaştırma yoluyla yapıyorlar.

İşte REVV token Animoca Brands tarafından yaratılan bütün motor sporları oyunlarında kullanılacak.

Token Dağılımı

REVV’in toplam arzı 3 milyar.

Bunun 250 milyonu IDO, yani Initial DEX Offering olarak Uniswap için ayrılmış.

Takım ve Danışman’lar için 300 milyon, Oyuncu Ödülleri için 300 milyon, F1 Delta Time için 500 milyon, Moto GP projesi için 400 milyon ve kalan 1.3 milyar ise rezerv için ayrılmış.

Yeni oyunlar çıktıkça bu rezervden kullanılacak.

Şu an dolaşımdaki adet yaklaşık 125 milyon.

revv token arz grafiği

Eylül 2020’de gerçekleştirilen IDO’dan 2023 yılı sonuna kadar dolaşıma girecek toplam REVV arzının grafiğini sitemizden inceleyebilirsiniz (Bu grafikte Rezerv için ayrılan token’lar yok, çünkü onlar ekosisteme eklenen yeni markalar için kullanılacak).

REVV token’lar oyunlardaki NFT satın almaları, oyunlara giriş ücretleri, oyun içi ödüller ve staking için kullanılacak. Az önce utility token dememin sebebi buydu.

REVV’le ilgili diğer önemli gelişme ise Chiliz borsasında da trade edilmesi. Projenin Twitter hesabı Chiliz CEO’su Alex tarafından da takip ediliyor.

Benim REVV hakkındaki görüşüm olumlu fakat bu, fiyat hareketlerinden bağımsızdır.

Revv Token Detaylar


Revv Token Nereden Satın Alınır?

Revv Token Satın Al

Barış KARDEŞ
NFT ve “Revv Token Nedir?” konusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazarın diğer paylaşımlarına göz atabilirsiniz.
Twitter Hesabı
Hazırladğı İçerikler