fbpx

Shroom Finance (SHROOM) Projesi Nedir?

Shroom Finance (SHROOM) Projesi Nedir?

Web sitesine girer girmez karşımıza projenin beta aşamasında olduğu ve risklerin farkında olmamız gerektiğini belirten bir uyarı çıkıyor. Hizmet kullanım şartlarını onaylıyorsak kutucuğu işaretleyip keşfe başlıyoruz.

Shroom.finance NFT içerikli bir proje fakat aynı zamanda oyun içi varlık ticareti ve minting* için tasarlanmış bir DeFi Protokolü (Sushiswap’ın fork’u). Projenin token’ı olan SHROOM ile yield farming yapabiliyorsunuz.

  • “Minting” Proof of Work’teki mining’in (madencilik) Proof of Stake’teki karşılığıdır.

Amaç ve Hedef

Projenin amacı, özellikle oyun içi varlıklara odaklanarak topluluk merkezli bir oluşum inşa etmek.

Hedefleri ise 10 milyar dolarlık oyun içi varlık endüstrisi olabilmek.

Platformda tasarlanan sanal ögelerin nihai ve kesin sahipliğine, platformlar arası ticaretine olanak tanıyan ve oyun geliştiricilerinin oyun içi ekonomik yapıların ve parasal sistemleri birbirinden ayrılmasına ve kolayca kurulum yapılmasına yardımcı olacak gerçek anlamda merkeziyetsiz bir ekosistemin temellerini atıyoruz, diyorlar.

Ekip bu hedeflerin yanı sıra fungible ve non-fungible (NFT) oyun içi varlıkların merkezi olmayan bir tarzda serbestçe trade edilebildiği bir gelecek öngörüyor. Amaçları bunu kolaylaştırmak.

Proje, kripto ve Ethereum ekosisteminde başarılı bir geçmişe sahip birinci sınıf mühendisler ve tasarımcılar tarafından inşa ediliyor olsa da hataların gerçekleşme ihtimali var.

SHROOM Token

Girişte de bahsettiğim gibi ekip bu noktada SHROOM token’ın sıfır değer içerdiğini -$YFI ve $SUSHI gibi- ve bir governance token’ı olarak tasarlandığını belirtiyor.

SHROOM’a tahakkuk edebilecek herhangi bir değer, tamamen topluluk ve token sahipleri tarafından belirleniyor, bunu da unutmayalım.

Sitedeki verilere göre SHROOM token’ın toplam arzı 65,5 milyon, dolaşımdaki adet ise 51.3 milyon.

Bunun yaklaşık 8 milyonu yakılmış, 7 milyonu ise 1 yıl süreliğine kilitlenmiş.

Ekip

Şu an proje üzerinde çalışan 3 geliştirici var. Önümüzdeki haftalarda bir topluluk geliştirme ekibi kurulacağından bahsedilmiş.

Oyun Odaklı DEX ve GameSwap

Projenin bir de oyun odaklı DEX projesi var. Bu merkeziyetsiz oyun borsasının da GameSwap adında bir token’ı olacak.

GSWAP ekosistem içinde tamamlayıcı bir token olacak ve SHROOM ile karşılıklı etkileşim içinde çalışacak ve farm edilebilecek.

GSWAP ve SHROOM’un farklı kullanım durumları var. GSWAP, DEX’in temel para birimi olacak; SHROOM ise gelecekteki yüzlerce farm’a erişim sağlayacak.

SHROOM artık farm edilemiyor, ancak Uniswap’ın SHROOM havuzlarında likidite sağlayabilir ve gelecekte ödüller kazanabilirsiniz.

“Mevcut likidite sağlayıcıları için tahmini ödüller nelerdir” sorusuna ise ekip “Bonuslar ve çeşitli faktörlerin göz önünde bulundurulduğu, benzersiz özelliklere sahip hem GSWAP hem de NFT’lerin bir karışımı olacak” cevabını veriyor.

Önemli

Projeyle ilgili ekim ayının başında dijital varlık pazarında kurumsal düzeyde analiz sağlayan bir araştırma şirketi olan Delphi Digital, Shroom.Finance’in önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve projenin 134 milyar dolarlık oyun endüstrisindeki geliştiriciler için yararlı bir araç olabileceğini belirtti.

Web sitesinde takımla ilgili bilgiye ve Whitepaper’a ulaşamamak beni biraz hayal kırıklığına uğrattı fakat proje hakkındaki genel görüşüm olumlu ancak bu, fiyat hareketlerinden bağımsızdır.

SHROOM Detaylar

  • Twitter’a giriş tarihleri Ağustos 2020. Takipçi sayıları 7658. @ShroomFinance
  • Telegram’da bu sayı 2730.
  • ATH’si 0.24$
  • Anlık fiyat 0.11$

SHROOM Nereden Satın Alınır?

SHROOM Satın Al

Barış KARDEŞ
NFT ve “Shroom Finance (SHROOM) Projesi Nedir?” konusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazarın diğer paylaşımlarına göz atabilirsiniz.
Twitter Hesabı
Hazırladğı İçerikler