fbpx

Sıcak ve Soğuk Kripto Para Cüzdanları

Sıcak ve Soğuk Kripto Para Cüzdanı Nedir?

En basit şekilde sıcak cüzdanları internete bağlı, soğuk cüzdanları ise internete bağlı olmayan depolar olarak tanımlıyoruz.

Sıcak kripto para cüzdanı kullanımını parayı cebimizde taşımaya benzetebiliriz. Masaüstü, mobil ve bulut üzerinden çalışan online cüzdanlar sıcak kripto para cüzdanlardır. Ayrıca borsalar kullanıcı fonlarını sıcak depo olarak kullanılan altyapılarda saklarlar.

Kağıt ve donanım cüzdanlarını ise soğuk kripto para cüzdanı grubuna koyuyoruz. Ledger, Trezor gibi donanım cüzdanları hem güvenli hem de kullanışlı olduğundan kripto dünyasında en fazla tercih edilen soğuk depolardır.

Yatırımcılar uzun vade yatırımlarını soğuk cüzdanlarda saklamayı tercih ederler. Bu cüzdanlar internete bağlı olmadığından hacker saldırılarına maruz kalamaz.

Nasıl harcama yapmak için bankadan para çekmemiz gerekiyorsa, koinlerimizi alışverişlerde veya alım satım işlemlerinde kullanmak için, tabii kullanacağımız kadarını, soğuk depolardan sıcak depolara yani borsalara ya da çevrimiçi cüzdanlara aktarmamız gerekiyor.

Geronimo
Kripto para cüzdanları ve “Sıcak ve Soğuk Kripto Para Cüzdanları” konusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazarın diğer paylaşımlarına göz atabilirsiniz.
Twitter Hesabı
Hazırladğı İçerikler