Temel Analiz tecrübe isteyen ama özellikle kripto para piyasasında oldukça değişkenlik arz eden dinamik bir süreçtir.

Bir dönem hard fork gündem olmuş fiyata etki etmiş, coin burn olmuş, web sitesi ve marka yenilenmiş, logo değişmiş, anon coin’ler öne çıkmış, roadmap ve cüzdan güncellemeleri yapılmış, ICO, yeni partnerler, halving ve son dönemde IEO’lar vb.

Bunlar bizim değişkenlerimiz ve bu ekosistemde daha pek çok yenilikle karşılaşacağız. Dinamik dediğim, değişkenlik arz eden durum tam olarak bu. Sürekli piyasadaki yenilikleri takip etmek zorundayız.

Ben bunları mevsimlere benzetiyorum ama genel itibariyle bir daha görülmeyen mevsimler. Yani bir dönem fiyata çok etki ediyor ama sonrasında sıradanlaşabiliyor. Veya bir coin’de fiyat artışına neden olan bir olay veya etkinlik diğerinde işe yaramıyor.

Bunların hepsi kripto temel analizin konusudur fakat unutmayalım ki; doğru coin’i bulmak için temel, onu almak için ise teknik analize ihtiyaç var. Buradaki doğrunun ise mutlak bir karşılığı yok, kişilerin işlem alışkanlığına göre değişen bir durum söz konusu.

Tecrübe önemli çünkü projelere nelerin değer katacağını kavramak veya hangi dönemde nelerin kâr getireceğini fark edebilmek işimizi kolaylaştırır ve bizi sonuca götürür.

Barış KARDEŞ
Temel analiz ve “Onepager, Lightpaper, Yellowpaper Nedir?” konusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazarın diğer paylaşımlarına göz atabilirsiniz.
Twitter Hesabı
Hazırladğı İçerikler

Sinovate ($SIN) Kazanan 09.08.2020

@omeruslucan

Kazanan kişiler kılavuzdan yararlanarak ödüllerini alabilir.


Sinovate Coin Airdrop

Çekilişe katılmak için SinovateChain Twitter hesabını takibe alın ve aşağıdaki kayıt formunu doldurun!

Loading